Cięcie laserem – dlaczego jest tak popularne?

Popularność cięcia laserem w Bydgoszczy stale rośnie. Skąd rosnące zainteresowanie właśnie takim rodzajem obróbki materiału? Czy warto zainteresować się zagadnieniem cięcia laserem i frezowania cnc?

Cięcie laserem – na czym polega?

Laser to nic innego jak wiązka światła, które jest w niej skupione. Wiązka lasera wykorzystywana jest do cięcia różnego rodzaju materiałów, w tym metali. Z technologii cięcia laserem w Bydgoszczy korzystają już wszystkie branże – motoryzacyjna, wnętrzarska, budowlana, lotnicza, obronna, wydobywcza, modowa a nawet spożywcza. Cięcie laserem ma wiele korzyści, przede wszystkim cechuje się wyjątkową precyzją. Szerokość wiązki to w niekórych przypadkach nawet tylko pół mikrometra, dzięki czemu dokładnie wycina nawet najdrobniejsze elementy. Laserem najczęściej tnie się metal, blachę, stal, aluminium, ale też drewno czy inne materiały organiczne. 

Szybkość i brak awarii

Bardzo istotnym elementem w przypadku cięcia laserem jest fakt braku zużywalności maszyny. Wiązka jest bezawaryjna, cechuje się nieskończoną żywotnością. W pracy natomiast cięcie laserem jest jedną z najszybszych metod cięcia – powielenie wzoru projektu wykonywane jest automatycznie, z wyjątkową prędkością. Klienci, którzy potrzebują dużej liczby wyciętych elementów, z pewnością docenią metodę cięcia laserem w Bydgoszczy. 

cięcie laserem Bydgoszcz

Zalety cięcia laserem:

– wysoka precyzja, 

– gładkie wykończenie materiału, 

– możliwość wielokrotnego powtórzenia identycznego wzoru.

Frezowanie CNC – drugi sposób obróbki popularny w Bydgoszczy

Frezowanie CNC to nazwa układu sterowniczego, który jest całkowicie zautomatyzowany i można go w pełni zaprogramować, dzięki czemu frezowanie odbywa się z dokładnością co do milimetra. Możliwa jest również jego powtarzalność. Frezowanie CNC w Bydgoszczy to najczęściej obróbka skrawaniem, polegająca na obrabianiu nieruchomego przedmiotu poprzez ruchy obrotowe narzędzia frezarki. Ostrza, obracając się, ścinają wierzchnią warstwę aż do uzyskania pożądanego efektu. 

Plusy frezowania CNC w Bydgoszczy:

– obróbka skrawaniem o najwyższej precyzji,

– idealna dokładność pracy względem projektu,

– powtarzalność elementów,

– zminimalizowanie zużycia materiałów,

– uniwersalność – możliwość obróbki drewna, stali, metali, ale też tworzyw sztucznych.