Czym kierować się przy wyborze rolet?

Zaczynasz remont mieszkania lub właśnie planujesz urządzanie nowego? Odpowiednie rolety są kluczowe, jeśli zależy nam na jak najlepszym zakryciu okien. Drugą rolę gra wystrój, w który rolety muszą się wpasować, jeśli chcesz, aby było idealnie. Rolety występują w różnych rodzajach, wymiarach i stopniach przepuszczalności światła. Właśnie dlatego często nie wiemy, jakie rolety będą najlepsze do naszego domu. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Zwróć uwagę

Rolety Nakło nad Notecią mają to do siebie, że jest ich naprawdę wiele. Różna kolorystyka, wzornictwo, układ, wielkość, materiały. Wybór rolet do domu właśnie dlatego jest taki trudny, ponieważ nie wiemy, na co się zdecydować. W tym artykule przychodzimy z pomocą. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Rolety to rozwiązanie na kilka lat, dlatego ważne jest:

1. Przepuszczalność światła. Regulowanie dopływu światła do mieszkania powinno być szybkie i proste, chyba, że nie widzimy potrzeby na taką regulację. Jeśli chcemy móc manewrować ilością światła wpadającego do danego pomieszczenia warto wybrać na przykład rolety dzień i noc. Natomiast żaluzje Nakło nad Notecią, zapewniają najwyższy stopień zaciemnienia. Jeśli potrzebujemy mocnego zaciemnienia – żaluzje będą lepsza opcją. Warto tutaj wspomnieć o tym, że rolety z tkanin transparentnych, uzyskamy mleczne, delikatnie rozproszone światło.

Rolety Nakło nad Notecią

2. Typ montażu. Rolety wolno wiszące są zazwyczaj montowane na nadprożu nad wnęką okienną. Tutaj ważne jest, żeby odpowiednio wymierzyć okno, ponieważ roleta może przeszkadzać przy otwieraniu okna. Alternatywą dla tego rozwiązania są rolety mini, które montujemy na pojedyncze skrzydło okienne, które nie potrzebują przykręcania. Kolejnym rodzajem jest montaż rolet na prowadnicach. Wymaga on dużego doświadczenia i znajomości technik montażu – wybierajmy tylko profesjonalistów.

3. Kolor i wzór. Roleta powinna chronić przed światłem i zdobić wnętrze. Wybierajmy kolorystykę, która wpasuje się w klimat danego pomieszczenia, ale pamiętajmy także o przepuszczalności światła. W tym przypadku warto zaznaczyć, że jaśniejsze kolory przepuszczają znacznie więcej światła.