Jaką wybrać baterie i podgrzewacz do wody?

Dobór odpowiedniej baterii do wody powinien być zaplanowany przed remontem, ponieważ o miejscu baterii musi być poinformowany hydraulik, który wykonuje instalację. Tak aby w miejscu, w którym chcemy baterię było odpowiednie podłączenie i zamontowany podgrzewacz do wody Inowrocław. Warto skorzystać i poradzić się sprzedawcy w sklepie z armaturą, tak żebyśmy mieli odpowiednio dobrany podgrzewacz i baterie.

Armatura łazienkowa Inowrocław

Korzystamy z elektro podgrzewacza wody najczęściej wtedy, gdy nie mamy dostępu do centralnego ogrzewania wody lub po prostu zapotrzebowanie jest tak małe, że nie warto montować bojlera. Często spotykamy to urządzenie w domkach letniskowych lub dobudowanych budynkach, gdzie nie została poprowadzona ciepła woda. Podgrzewacz pojemnościowy działa przez jakiś czas i później magazynuje wodę aż się skończy. Liczba ogrzewanej wody jest ograniczona ponieważ jest to od 5 do 15 litrów wody. Podgrzewacz przepływowy może dostarczać nieograniczoną ilość wody. Intensywność i temperatura wody jest uzależniona od mocy grzałki, którą mamy w podgrzewaczu.

Podgrzewacz do wody Inowrocław

Baterie łazienkowe i ich rodzaje

Baterie możemy podzielić na rodzaj montażu są baterie: podtynkowe, natynkowe, stojące (sztorcowe) i wolnostojące. Drugim sposobem podziału baterii jest ich wygląd i uchwyty:

  • Baterie bezdotykowe są używane w toaletach publicznych baterie przydają się w takich miejscach aby nie przenosić bakterii i zachować większą czystość wystarczy tylko zbliżyć ręce i woda leci.
  • Baterie dwuuchwytowe możemy regulować wodę ciepłą i zimną za pomocą dwóch osobnych uchwytów. 
  • Nowością są baterie termostatyczne które reguluje się pod kątem strumienia i temperatury wody która będzie leciała. Baterie są jak najbardziej bezpieczne dla dzieci przez odpowiednią regulację.
  • Bateria jednouchwytowa jest narażona na częste uszkodzenia przez mieszanie wody zimnej z ciepłą.
  • Bateria na dwa kurki jest klasyczną baterią która jest używana od długiego czasu.

Regulujemy za pomocą kurków ciepłą i zimną wodę.

Kolory w których możemy spotkać baterię najczęściej jest to miedź, złoto, stal szlachetna, czarny mat oraz nikiel.

 Doborem baterii często zajmuje się projektant, który jest odpowiedzialny za projekt naszej łazienki oczywiście po konsultacji z nami jednak gdy my sami wybieramy warto spytać się w sklepie z armaturą łazienkową w Inowrocławiu i dobrać odpowiednią baterie.