Kupno mieszkania jako postanowienie noworoczne w 2023

Czy rok 2023 to dobry moment na kupno mieszkania? Od jakiegoś czasu mieszkania na sprzedaż Janikowo tanieją, ale kto wie, co będzie za miesiąc? Czy warto brać kredyt na kilkaset tysięcy złotych? Powiemy o tym w artykule. Zapraszamy do lektury.

  Aktualne ceny nie są najwyższe

  Choć wydawać by się mogło, że mieszkania na sprzedaż Janikowo są teraz bardzo drogie, to w rzeczywistości w porównaniu z cenami, jakie widzieliśmy w roku 2022, teraz jest tanio. Wtedy nawet w małych miasteczkach ceny za metr kwadratowy nowego mieszkania Janikowo sięgały 7,5 tysiąca złotych. Warto podkreślić, że mówimy o małych miasteczkach! Dziś w tych samych miejscowościach i za te same mieszkania zapłacimy nawet 3,5 tysiąca zł za metr kwadratowy mniej. Jest różnica. Ale skąd tak duże zmiany?

  mieszkania Janikowo

   Nie tak łatwo wziąć kredyt

  Przyczyn mniejszych cen mieszkań w porównaniu z początkiem roku 2022  jest kilka. Zacznijmy od tego, że ogólny popyt na nieruchomości jest zdecydowanie mniejszy. Ale z czego to wynika? Przede wszystkim chodzi o banki i ich niechęć do udzielania kredytów. Osoby które w 2021 roku dostałyby nawet pół miliona od maja 2022 roku mogą jedynie pomarzyć o takim kredycie. Często okazuje się, że mogą wziąć jedynie 200 tysięcy, co przy aktualnych cenach nie wystarczy na wymarzoną nieruchomość. Zmniejszone zainteresowanie mieszkaniami i innymi lokalami zmusiło wielu deweloperów i prywatnych sprzedawców do obniżenia cen i zachęcenia ludzi do kupna.

  Czy poczekać z kupnem mieszkania na sprzedaż Janikowo?

  Doświadczenie pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości zawsze się opłaca, szczególnie, jeśli ktoś ma wiele oszczędności. Dlaczego? Ponieważ wartość pieniądza spada. Inflacja robi swoje. Za kilka lat może się okazać, że za swoje oszczędności kupimy jedynie połowę tego, co możemy kupić dzisiaj. Natomiast nieruchomości zawsze będą w cenie. Nawet, jak wartość pieniądza spadnie, na nieruchomości się wzbogacisz. Wiele osób zastanawia się, który moment na kupno mieszkania na sprzedaż Janikowo jest najlepszy. Ciężko ocenić, co będzie się działo za kilka miesięcy. Niestety, nie jest możliwe stworzenie dokładnych i w pełni uczciwych analiz, gdy różne dane – wydawałoby się z rzetelnych źródeł – bywają zakłamane. Ponadto, rząd też nieoczekiwanie może zmienić sytuację.