Rowery trekkingowe – Dlaczego warto jeździć rowerem?

Jak wiele osób chcesz zrzucić parę kilo? A może czujesz, że twoja kondycja pozostawia wiele do życzenia? Uważasz, że trzeba zadbać o środowisko? Świetnym rozwiązaniem jest regularna jazda na rowerze. W tym artykule powiemy, dlaczego warto jeździć rowerem oraz czym różnią się rowery trekkingowe od elektrycznych.

Po pierwsze, dlaczego warto jeździć rowerem i czym są rowery trekkingowe?

Jazda na rowerze korzystnie wpływa na nasz cały organizm. Poniżej kilka wyszczególnionych korzyści:

  • Dbasz o swoją figurę – Jazda na rowerze wysmukla prawie każda część ciała. W pierwszej kolejności nogi, ale także biodra, brzuch i ręce.
  • Poprawiasz kondycję – Nawet pół godziny jazdy każdego dnia wpływa na naszą kondycję. Osoby, które przez miesiąc codziennie jeździły godzinę rowerem zauważyły, że były w stanie także przejść więcej a nawet przebiec bez większego zmęczenia.
  • Pozytywnie się nastrajasz – wysiłek fizyczny poprawia nasze samopoczucie, które ostatnio szczególnie wystawione jest na próby.

To tyle jeśli chodzi o korzyści, choć można by ich wymienić jeszcze wiele. O co powiedzieć o rowerach trekkingowych? Są to rowery przeznaczone do przemierzania długich tras. Z takim rowerem możesz przejechać dziennie setki kilometrów. Mają wygodną ramę, siodełko, bagażnik. Odpowiedni błotnik dzięki któremu nie wrócisz z wycieczki brudny. Oprócz tego posiadają system dynamo, więc gdy się ściemni, będziesz jechał bezpiecznie. Czym są rowery elektryczne?

rowery elektryczne

Rowery elektryczne – Co i jak?

Rowery trekkingowe to wybór dla tych, którzy chcą jeździć rowerem „na poważnie”, może nawet wyczynowo. A co z tymi, którzy chcą pojeździć rekreacyjnie? Odpowiedzią są rowery elektryczne. Posiadanie roweru elektrycznego to świetne rozwiązanie dla każdego. Poniżej kilka zalet:

  • Omijasz korki – rowerem elektrycznym znacznie szybciej dojedziesz w docelowe miejsce, kiedy w mieście są korki. Jazda bez stresu i marnowania czasu!
  • Dbasz o formę – rower elektryczny jedynie wspomaga, a nie jedzie za Ciebie. Natomiast podczas jazdy bez wspomagania (silnik jest bezoporowy) spalisz kalorie i zadbasz o odpowiednią ilość endorfin szczęścia.
  • Chronisz środowisko – tego rodzaju jednoślad jest produktem eko. Korzystając z roweru elektrycznego przyczynisz się do zmniejszenia emisji spalin.

Rower elektryczny może służyć jako środek lokomocji dzięki któremu dojedziemy do pracy w zdrowy sposób, a przy tym się nie zmęczymy. Nasze środowisko błaga o pomoc. Dlatego, jeśli myślisz o zmianie środka lokomocji na rower, nie zwlekaj.