Marketing

Marketing według podstawowej definicji to proces społeczny, w którym jednostki i grupy otrzymują to, czego potrzebują. Tworzenie, oferowanie oraz swobodną wymianę z innymi towarów i usług. Jednak to nie jest jedyna definicja. Marketing to cos więcej. Jest to działanie, zespół instytucji, a co najważniejsze planowanie i ludzie. 

Agencja marketingowa – możliwości

Co potrafi osiągnąć taka agencja? Cóż, jest wiele rzeczy, które jest w stanie zrobić. Pomaga firmom osiągnąć cele biznesowe, tworząc przy tym nowe strategie. Pomoże zbudować kanał komunikacyjny dla klientów w różnych serwisach. Oprócz tego zaprojektują i stworzą odpowiednią kampanię reklamową, która mogłaby przekazać wizerunek firmy do większej liczby osób. Dodatkowo agencje te oferują ci pełną transparentność. Dostajesz to, za co płacisz, bez jakiegokolwiek ryzyka. Najlepsze jest to, że nie musisz mieć planu w głowie. Agencje pomogą ci go zaprojektować, a nawet stworzyć. Posiadają wiele korzyści i znacznie mniej wad.

Content marketing – co to jest i na czym polega?

Jest to nic innego jak strategia polegająca na tworzeniu oraz dystrybucji atrakcyjnych i przydatnych treści. Treści te mają zainteresować i utrzymać grupę odbiorców, zachęcając ich tym samym do działań przynoszących zysk. Różnicę od normalnego marketingu stanowi fakt, że ten typ marketingu bazuje na budowaniu długotrwałych więzi z odbiorcą. Content marketing najczęściej przyjmuje formę treści publikowanych w internecie. Ze względu na rozwój technologii, przez ostatnie lata zyskał większą popularność. Przykładami są poradniki, podcasty, video i wiele więcej. Ich zadaniem jest przekazanie odbiorcom treści, które są dla nich odpowiednie i ich interesują. Właśnie dzięki temu obie strony: odbiorcy i firma, odnoszą korzyści.  

agencja marketingowa

Marketing – 7p

Model 7 p to nic innego jak instrumenty tradycyjnego marketingu. 7p oznacza 7 czynników. Są to product, place, people, price ,promotion, process, physical evidence. Po przetłumaczeniu oznaczają one produkt, miejsce, ludzie, cena, promocja, proces i świadectwo materialne. Zanim jednak powstało 7p było 5p, a wcześniej 4p. Dodatkowe p zostało dodane, ponieważ koncepcja 4p była bardzo mocno rozwijana. Dodana litera p reprezentowała pominięty czynnik, czyli ludzi. Następnie do 5p dodano 2 czynniki: proces i świadectwo materialne. W ten właśnie sposób ukształtowała się ostateczna wersja, czyli 7p. Wszystkie wersje jednak są znane tym, którzy interesują się marketingiem, albo polega na tym ich praca.

Podsumowanie

Marketing to potężne narzędzie, używane przez wielu przedsiębiorców. Pomaga im przy wielu decyzjach i sprawia, że proponowane przez nich oferty przyciągają większą liczbę klientów. Tym samym, czyni to marketing jedną z najważniejszych rzeczy, o której powinien pamiętać każdy przedsiębiorca.