Wanna z hydromasażem – Lepsza w domu czy w ogrodzie?
Myślisz nad kupnem wanny z hydromasażem? Jest to dobra inwestycja. Dlaczego? O korzyściach powiemy w artykule. Ale jakie jacuzzi wybrać: ogrodowe czy domowe? Jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Wspomnimy również o nich.
Wanna z hydromasażem – Dlaczego warto ją mieć?
Warto mieć własną wannę z hydromasażem ponieważ kąpiele w niej dostarczą mnóstwa przyjemności i relaksu. Oprócz tego zadbamy o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Już 10 minut w jacuzzi poprawia nasze samopoczucie. Podczas kąpieli zapominamy o problemach, oddajemy się przyjemności. Kąpiel w wannie z hydromasażem wpływa korzystnie na walkę z cellulitem, obrzękami nóg czy regenerację po kontuzjach. Poza tym własne jacuzzi minimalizuje możliwość złapania grzybicy i tym podobnych. Lubisz długie wieczory z przyjaciółmi? Jeszcze bardziej polubisz długie wieczory z przyjaciółmi w jacuzzi!
Jacuzzi ogrodowe – Termy na własnym ogrodzie
Jacuzzi ogrodowe to przede wszystkim niesamowity klimat. Dlaczego? Jeśli byłeś na termach w okolicy Tatr to z pewnością wiesz, jak miło jest grzać się w gorącej wodzie podziwiając góry, a na dworze mając temperaturę poniżej 0 i śnieg. Podobnie możesz mieć we własnym ogrodzie. Może bez widoku na góry, ale z przyjemnym klimatem na pewno. Latem możesz zadbać o nastrojowe oświetlenie, piękne kwiaty, zimą natomiast lampki i śnieg zrobią swoje. Poza tym jacuzzi na ogrodzie jest o tyle wygodniejsze, że może stać bez względu na wagę. Niestety w domu potrzeba specjalnie wzmocnionego stropu (jeśli spa miałoby być na piętrze). Minusem może być brak prywatności – szczególnie, jeśli sąsiad mieszka bardzo blisko, a płot jest ze zwykłej siatki. Należy także pamiętać, żeby umożliwić stały, a przy tym bezpieczny dostęp do prądu.
Jacuzzi domowe – Intymność
Jacuzzi domowe także ma swoje zalety. Największym jest na pewno prywatność. Natomiast trudno o tak przyjemny klimat, jak na ogrodzie. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu również można stworzyć naprawdę ciekawe warunki. Wiele osób zdecydowało się na klimatyczną cegiełkę, mozaikę lub płytki w liściaste wzory. Świetnie sprawdzają się także rośliny, takie jak krotony, filodendrony, alokazje i tym podobne. Minusem domowego jacuzzi jest także to, o czym wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie – potrzeba wzmocnionego stropu, jeśli spa miałoby się znaleźć na piętrze.