Jaki hotel Poznań wybrać i co można tu zwiedzać? 

Poznań, jako miasto turystyczne słynie między innymi ze słynnych koziołków, Malty, zawodów wioślarskich i pięknego rynku. Dla jednych jest to po prostu miejsce pracy, inni przyjeżdżają tu, by zwiedzać. Co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w tym mieście? Jaki hotel Poznań wybrać by wypocząć?

Hotel Poznań – Jak wybrać, by wypocząć?

Tak naprawdę to, jak wybrać, by wypocząć zależy od twoich preferencji. Lubisz duże miasta? Poznań, to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i ósme pod względem wielkości. Wyróżnia się ono bardzo wysokim poziomem edukacji i jakością życia. Oprócz tego zajmuje wysokie miejsce pod względem bezpieczeństwa i jakości opieki zdrowotnej. Słychać tu startujące i lądujące samoloty z międzynarodowego portu lotniczego. Są także ważne trasy kolejowe i autobusowe. Można się stąd dostać między innymi do Berlina. Plusów tego miast jest znacznie więcej. Liczne puby i restauracje zachęcają zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Ale, jak to duże miasto, wiąże się z hałasem, smogiem, gwarem, ciągłymi tłumami. Nie każdy to lubi. Jeśli pragniesz odpocząć od minusów dużego miasta wybierz hotel Poznań w jego północnej części. Zaledwie 6 kilometrów od centrum znajdziesz Hotel w Poznaniu, który zapewnia spokój, ciszę. Są tam parki, zalesienia i rzeka. A co można zwiedzić w Poznaniu?

hotel w Poznaniu

Hotel w Poznaniu – „Must have” miejsc do odwiedzenia

O poznańskich koziołkach stukających się na ratuszu słyszał każdy. A co oprócz nich należy zobaczyć będąc w tym mieście?

  • Poznański rynek – Tu jest wiele do zwiedzania, ale z rzeźb, które warto zobaczyć wybraliśmy dwie najciekawsze – „Apollo” i „Bamberka”
  • Przyrynkowe kolorowe kamienice i kamieniczki – Ach, jak one pięknie wyglądają na zdjęciach!
  • Zamek Królewski – Sam zamek budzi sporo kontrowersji ze względu na liczne remonty, ale z  wieży zamkowej pięknie widać panoramę miasta
  • Fara Poznańska – jedna z wizytówek miasta, piękny różowo biały front zachwyca o każdej porze roku
  • Okolice placu wolności – Fontanna Wolności, słynna Biblioteka Raczyńskich, Arkadia…
  • Okolice Placu i Parku Mickiewicza – Zamek Cesarski, Filharmonia, Teatr. Jednym słowem – Pięknie.
  • Palmiarnia Poznańska – O niej chyba słyszał każdy. Zdecydowanie warto zobaczyć te egzotyczne rośliny, motyle… Goszczą tu również rybki i żółw.
  • Katedra Poznańska
  • Poznańska Malta – Masz ochotę na termy? Palmy, drinki…

To tylko podstawowe miejsca warte zobaczenia.